Prezent dla wychowawcy na zakończenie szkoły 0
Prezent dla wychowawcy na zakończenie szkoły

 W kwietniu przed zakończeniem roku szkolnego 2022/2023 otrzymałyśmy zamówienia na wykonanie indywidualnych pieczątek Ex Libris dla wychowawców.

Obydwaj panowie to poloniści, dlatego pomysł stworzenia stempli Ekslibris, które będą  pilnowały księgozbiorów był strzałem w dziesiątkę na pożegnanie klasy z ulubionym nauczycielem.

Wytyczne, które otrzymałyśmy tylko ułatwiły nam zadanie dając pole do popisu i pomogły rozwinąć skrzydła wyobraźni.

   prezent dla wychowawcy

 

Na zakończenie nauki w szkole podstawowej miałyśmy stworzyć pieczątkę dla miłośnika warszawskiej Pragi, zapalonego grzybiarza i wielbiciela mody w stylu vintage. 

Powstały propozycje przesycone humorem i sympatycznym żartem. W projektach pojawiła się postać wychowawcy w kaloszach, ale jednocześnie w kapeluszu i w muszce wracająca z grzybobrania z lasu poprzez praską bramę.

Ostateczny wybór padł na portret w kapeluszu z kani i z charakterystyczną muchą, która jest atrybutem tego wychowawcy.

Drugi stempel exlibris został zamówiony na pożegnanie klasy maturalnej z wychowawcą, który jest poetą i pisarzem, wielbicielem filozofii, średniowiecza, rowerowych podróży, i... wikingów. 

 

stempel Exlibris dla nauczyciela

 

Skupiłyśmy się na dwóch głównych pomysłach. Pierwszym było gotyckie okno ozdobione maswerkiem przez które widać drakkar (czyli okręt wikingów) unoszący się na falach ze stronic książki. Drugi projekt przedstawiał skrybę z piórem w dłoni ślęczącego w klasztornym skryptorium wśród zwojów i starych woluminów. Naszą inspiracją były średniowieczne iluminacje (czyli ilustracje), które ożywiały średniowieczne księgi. Tutaj motywy z północy znalazły się w płycinie pulpitu, bądź w nordyckiej plecionce, z której jest zrobiona ramka. Kruk w tym kontekście pojawił się jako symbol mądrości, posłaniec Odyna.

Jak myślicie, na którą z propozycji padł wybór maturzystów?

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl