Jak zamówić stempel Ex Libris? 0
Jak zamówić stempel Ex Libris?

Szukasz pomysłu na oznaczenie książek z domowej biblioteczki? A może chcesz sprawić bliskiej osobie niezwykły prezent? Być może nie wiesz jak się do tego zabrać, albo przedsięwzięcie wydaje się zbyt skomplikowane? Wprost przeciwnie! 

Jesteśmy tu po to, żeby ci pomóc i stworzyć dla ciebie lub Twoich bliskich  własny znak graficzny, który wyróżni księgozbiór i przyczyni się do tego, że pożyczona książka wróci do właściciela.

 

Krok 1. Pomysł na Ex Libris

Napisz do nas na shop@malustudio.pl  i jeśli masz własny pomysł, przedstaw nam go. Możesz przysłać inspiracyjne grafiki, własny szkic sfotografowany telefonem, link do obrazka, który uważasz, że dobrze pokazuje „co chodzi ci po głowie”. 

Na tym etapie weryfikujemy, czy pomysł jest możliwy do zrealizowania, doprecyzowujemy szczegóły i ogólne założenia. Dopytujemy wtedy o styl ilustracji czy elementy graficzne, które mają się znaleźć w projekcie.

stempel Ex Libris na zamowienie 

Krok 2. Zamówienie pieczątki

Po uzgodnieniu pomysłu, prosimy cię o złożenie zamówienia. Możesz wybrać samą pieczęć Ex Libris, albo dobrać do niej poduszkę z tuszem lub bawełniany woreczek do przechowywania. Zapakowanie stempla w woreczek to też świetny pomysł, gdy ekslibris ma być eleganckim prezentem. 

Link do naszego działu z pieczątkami na zamówienie znajdziesz tutaj.

  

Krok 3. Projektowanie ekslibrisu

Teraz my przenosimy twoją ideę na papier, potem do programu graficznego, proponujemy kształt stempla i komponujemy napisy. Następnie wybieramy najlepsze projekty i przesyłamy ci do wyboru. 

 rysunek Exlibrisu

 

Krok 4. Wybór ekslibrisowego projektu

Kolejny ruch należy do ciebie - z przysłanych propozycji wybierasz tę, która najbardziej spełnia twoje oczekiwania lub jest im najbliższa. Jeśli spodoba ci się któryś z projektów, ale wolałabyś /wolałbyś inny krój pisma, zmienimy na taki, który preferujesz.  

Może się zdarzyć, że nasze propozycje nie przypadną ci do gustu, wówczas trzeba doprecyzować oczekiwania i skonfrontować je z możliwościami. Nie wszystko bowiem da się wykonać technicznie. Są pewne wytyczne grawerowania gumy i nie każdy pomysł jest możliwy do zrealizowania. 

Jeśli kwestią jest styl ilustracji lub jakieś szczegóły, nie stanowi to dla nas problemu.

 projekty Ekslibris

 

Zdarza nam się, że propozycje tak bardzo podobają się klientce/klientowi, że zamawia dwie, trzy pieczątki, bo trudno się rozstać z ulubionymi projektami. 

Ex Libris z domem

 

Krok 5. Wykonanie pieczątki

Po dopracowaniu projektu w taki sposób, że nie będziesz mieć więcej uwag, przystępujemy do wykonania pieczątki. Ten etap trwa kilka dni i niestety nie możemy go przyspieszyć.

Prosimy, pamiętaj o tym planując wykonanie pieczątki na zamówienie, że proces zajmuje około 10 dni do trzech tygodni. Nad każdym projektem pochylamy się z uwagą, wymaga to od nas artystycznej kreacji, ale też czasu i … natchnienia. 

 

Krok 6. Własny stempel Ex Libris

Gdy pieczątka jest gotowa, pieczołowicie ją pakujemy. W pudełku oprócz zamówionych przedmiotów i zakładki do książek, znajdziesz instrukcję jak używać pieczątki i o nią dbać. To jest już ostatni etap procesu, który może wydaje się skomplikowany, ale w rzeczywistości przebiega bardzo sprawnie.

U jego końca otrzymujesz od nas wyjątkowy przedmiot stworzony według indywidualnych potrzeb, i co więcej jesteś włączony w kreatywną część procesu. Daje to zamawiającemu ogromną satysfakcję, a mam kolejną piękną realizację do naszego portfolio.

 pracownia Ekslibrisu

 

Jeśli chcesz zamówić stempel do oznaczania książek, ale nie masz pomysłu na motyw graficzny, opiszemy ten temat w kolejnym artykule.

 


 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl